07 октября 2018

Основи роботи в графічному інтерфейсі AutoCAD

Після запуску відкривається вікно програми AutoCAD. Крім стандартних елементів вікна Заголовок, Рядок меню і т. п., у вікні є і інші еле-менти, властиві тільки програмі AutoCAD – створюється робочий простір.

Робочий простір – це набір меню, палітр, панелей інструментів і панелей, налаштованих на рішення певних задач, таких як креслення в двох- або тривимірному просторі. Користувач легко може створювати власні робочі простори, пристосовані для вирішення певних завдань.
Для зручності побудови програма AutoCAD може перемикатися в різні робочі простори – 2D-побудова (плоскі креслення), 3D-моделювання (побудова тривимірних моделей) і Класичний AutoCAD (мінімальний набір найнеобхідніших інструментів). Вивчення програми AutoCAD доцільно починати з робочого простору Класичний AutoCAD , який практично не змінюється, починаючи з версії AutoCAD 2004.

Починаючи з AutoCAD 2009 окрім класичного інтерфейсу в системі з'явився стрічковий інтерфейс меню, який реалізує концепцію FUI (Fluent User Interface – гнучкий інтерфейс, призначений для користувача), за-пропонованою компанією Microsoft. Пункти меню і панелі інструментів представлені у вигляді стрічки (ribbon) меню, що складається з безлічі вкладок. Кожна з них включає тематичні панелі, які містять набори відпо-відних інструментів. Такий підхід спрощує пошук потрібної команди і до-зволяє адаптувати робочий простір для ефективної роботи користувача. Стрічку можна розташувати як завгодно, мінімізувати або взагалі приховати, якщо необхідно максимально збільшити робочий простір. Панелі відділяються від стрічки, а також робляться постійно розгорненими, якщо потрібний багатократний і швидкий доступ до команд одній або декілька з них.