Для роботи з векторною графікою у різних областях діяльності сьогодні застосовується багата кількість векторних редакторів зі своїми форматами:
- редактор Adobe Illustrator – формат .AI, .EPS;
- редактор CorelDRAW – формат .CDR, .EPS;
- редактор AutoCAD – формат .DWG, .DXF;
- програма 3D Studio – формат .3DS, .PRG;
- програма 3DsMax – формат .MAX;
- програма Adobe Acrobat – формат .PDF;
- Windows Metafile – формат .WMF, .EMF;
- Умовно і формат .INDD програми Adobe InDesign можна назвати векторним форматом.
Формат .DWG є найбільш універсальним форматом. Відкрити його тим або іншим способом можна практично в усіх вищеперелічених про-грамах векторної графіки і багатьох інших програмах для систем автома-тичного проектування, наприклад, Компас.
Дана система була створена на початку 80-х років. До теперішнього часу вона пройшла значний еволюційний шлях розвитку, безперервно удосконалюючись від версії до версії і в даний час вже вийшла система AutoCAD 2019. Система працює на персональних та планшетних комп’ютерах, під управлінням різних операційних систем Windows, Mac OS X, iOS, Android.
AutoCAD – це багатозадачне середовище проектування – Multiple Design Environment (MDE), повністю відповідна стандартам MS Windows, що використовує багатовіконний інтерфейс, який дає можливість проек-тувати безліч документів і спільно працювати з ними, тобто вирішувати безліч завдань з необмеженою кількістю креслень.
MDE надає безліч можливостей для скорочення числа рутинних операцій, таких як:
- відкриття декількох креслень;
- перенесення і копіювання об'єктів всередині і між кресленнями;
- підтримка копіювання властивостей об'єктів (кольору, шарів, типів ліній, масштабу і ін.) від одного креслення до іншого;
- вирізування, копіювання, вставка об'єктів з одного креслення в іншій;
- послідовного виконання команд між кресленнями без відміни поточної команди в кожному з них.