07 октября 2018

Використання команд в командному рядку

Система AutoCAD створена для інтерактивної роботи користувача. Увесь діалог з системою йде на мові команд.
Є три основні способи введення команд:
1. Кнопка на панелі інструментів.
2. Вибір відповідного пункту меню. (для класичного інтерфейсу).
3. В командному рядку.
Кнопка на будь-якій панелі інструментів дозволяє вибрати той чи інший примітив, команду або режим. Панелей інструментів у класичному режимі меню дуже багато і, щоб не заплутатись, слід підключати ті панелі, які в даний момент необхідні і вилучати ті, що у подальшому не потребуються. Підключати і вилучати ті чи інші панелі інструментів можна зі списку, клацнувши правою кнопкою миші на будь-якій підключеної панелі інструментів. При затриманні миші на піктограмі інструмента, поруч з по-кажчиком спочатку з’явиться коротка інформація про команду, а потім більш детальніша довідка.
Для стрічкового інтерфейсу до цієї інформації додається приклад застосування команди. В обох випадках повну довідкову інформацію можна дістати натисненням клавіші <F1>.
Для виконання будь-яких дій можна використати стрічку меню. На-приклад, щоб накреслити коло у класичному робочому просторі, необхідно виконати команду Рисование-Круг-Центр, радиус.
Після вибору будь-якої команди за допомогою панелей інструментів або меню, команда автоматично дублюється у командному рядку. Тому найбільш універсальний спосіб введення команд – це набір їх на клавіатурі в командному рядку у відповідь на запрошення Команда: (Command:). Найменування команд можете вводити у будь-якому регістрі (верхньому або нижньому). Якщо ж ви працюєте в російськомовній версії, то можна користуватися російськими іменами команд або англійськими, але передуючими знаком підкреслення (так, наприклад, в російськомовній версії команду ВІДРІЗОК можна замінити командою _LINE. Крім того, в англійській версії також допускається і форма команди з символом підкреслення.
У загальному випадку команди у командному рядку виглядають як запрошення, на які користувач повинен відповісти відповідними значеннями:
Центр круга или [3Т/2Т/ККР (кас кас радиус)]: 200,100
Радиус круга или [Диаметр] <363.8524>: 200.10:
На перше запрошення необхідно ввести координати X,Y для центру кола, наприклад 200, 100. У квадратних дужках показані альтернативні режими побудови кола, достатньо ввести тільки одну прописну літеру, якщо користувач вибрав альтернативний варіант. У наведеному прикладі замість слова Диаметр достатньо ввести літеру <д> чи <Д>. У кутових дужках показано запропоноване програмою значення параметра (радіуса) 363,854, але користувач змінив значення радіуса на 200,1.
Циклічний перебір команд з метою їх повторного використання здійснюється клавішами <↑>, <↓>.
Клацанням правої кнопки миші в області вікна командних рядків викликає контекстне меню, де можна вибрати останні шість команд.
Після набору команди на клавіатурі і натиснення клавішу <Enter> команда виконується. Поки клавіша <Enter> не натиснута, можна відредагувати набраний в командному рядку текст. Після натиснення клавіші <Enter> може бути запрошена додаткова інформація – координати точок параметри, режими – у командному рядку з’явиться наступне запрошення.
Перервати виконання будь-якої команди можна, натиснувши клавішу <Esc>.
Проглянути протокол роботи з поточним кресленням можна в Текстовому вікні (Text Window), натиснувши функціональну клавішу <F2>. У вікні можна проаналізувати хід виконання креслення, знайти помилки, скопіювати ті чи інші команди для їх повторного використання тощо. Прибрати текстове вікно можна, натиснувши ще раз клавішу <F2> чи скориставшись стандартною кнопкою, розміщеної у верхньому правому кутку вікна.